MASAŻ

Masaż to oddziaływanie na organizm bodźcami mechanicznymi, jak na przykład praca rąk masażysty. Wywołuje w organizmie ludzkim liczne reakcje o charakterze ogólnym, jaki i miejscowym. Zmiany te są zauważalne na płaszczyźnie prawie wszystkich układów organizmu ludzkiego.
BIUROWY DLA FIRM

Oferta masażu biurowego skierowana jest do firm chcących zamówić dla swoich pracowników jedną z najkorzystniejszych form relaksu. Z naszych doświadczeń wynika, że pracownicy są bardzo zadowoleni z tego typu masażu. Taka właśnie forma terapii wpływa korzystnie na efektywność oraz ergonomię pracy. Masaż można zamówić również na branżową konferencję, spotkanie biznesowe lub szkolenie. Oferta masażu biurowego jest dobierana indywidualnie zależnie od lokalizacji, liczby pracowników oraz częstości i długości wykonywanych masaży. W razie pytań prosimy kierować zapytania telefonicznie lub drogą mailową – nasi specjaliści z pewnością dobiorą satysfakcjonującą ofertę.  

BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską jest metodą polegającą na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.

Zabieg zaczynamy od nasmarowania ciała specjalnym olejkiem, następnie terapeuta przystawia bańkę do wybranego punktu na ciele i przyciska. W ten sposób wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu bańka przysysa się do skóry.

Kto może poddać się masażowi bańką chińską?

Masaż bańką chińską nie sprowadza się wyłącznie do działania leczniczego.

Korzystnie wpływa również na wygląd sylwetki, pozwalając na pozbycie się niedoskonałości. Ma również właściwości relaksujące, przynoszące odprężenie.

Masaż bańką chińską pozwala:

 • zredukować cellulit (w każdym stadium zaawansowania),
 • przyspieszyć przemianę materii,
 • poprawić ukrwienie,
 • pozbyć się zbędnych substancji toksycznych,
 • zmniejszyć bóle kręgosłupa,
 • zmniejszyć napięcie mięśniowe.
  DRENAŻ LIMFATYCZNY

  Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, poprawiający krążenie limfy i płynów tkankowych w organizmie. Wskazany w leczeniu obrzęków limfatycznych i zastoju limfy. Poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny, przyspiesza proces oczyszczania organizmu. Drenaż przeprowadza się w przypadku pojawienia się obrzęków i zastojów limfatycznych – umożliwia on napływ bogatej w tlen krwi tętniczej, która poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego i usuwanie toksyn z organizmu.

  MASAŻ RELAKSACYJNY

  Masaż relaksacyjny przede wszystkim służy wyciszeniu pacjenta.

  Techniki masażu relaksacyjnego czerpią bardzo dużo z masażu klasycznego: masażysta głaszcze (głaskanie podłużne i koliste), uciska, ugniata, rozciera ciało pacjenta, a zabieg kończy, powracając do głaskania. W trakcie masażu relaksacyjnego wykonuje się powolne, spokojne ruchy, obniżające napięcie mięśni i nerwów. Rezygnuje się natomiast z rozcierania poprzecznego i bardziej energicznych ruchów.