FIZYKOTERAPIA

Fizykoterapia to stosowanie w celach leczniczych różnego rodzaju energii wytwarzanej za pomocą aparatury (elektroterapia, ultradźwięki, magnetoterapia, laseroterapia, światłolecznictwo, ciepłolecznictwo). Należy zaznaczyć, że pełni ona w leczeniu usprawniającym funkcję pomocniczą i rzadko stosuje się ją jako zabieg podstawowy, dlatego terapeuci w DK Clinic stosują zabiegi fizykoterapii jako dodatek do terapii, bez dopłat. Dzięki sprzętowi najwyższej klasy, jakim dysponują nasi specjaliści, prowadzona przez nich fizykoterapia wspomaga szybszy powrót do pełnej sprawności.
ELEKTROTERAPIA

Leczenie prądem to jedna z dziedzin fizykoterapii. Używając aparatów do elektroterapii, leczymy objawy wielu schorzeń, takich jak schorzenia układu ruchu, niedowłady neurologiczne, wzmożone napięcia mięśniowe, stany zapalne, obrzęki i wiele innych. Zabiegi wykorzystujące prąd wykonywane są pod kontrolą specjalistów w dziedzinie fizykoterapii i rehabilitacji, dlatego są w pełni bezpieczne. DK Clinic posiada tylko najnowszy i certyfikowany sprzęt do wykonywania zabiegów. Jeden zabieg trwa, zależnie od wykorzystywanego prądu, od kilku do kilkunastu minut i jest wykonywany bezpłatnie w ramach prowadzonej rehabilitacji.

Wykonywane przez nas zabiegi elektroterapii to:

– elektrostymulacja TENS,
– elektrostymulacja EMS,
– prądy interferencyjne,
– mikroprądy,
– prądy Kotza,
– prądy diadynamiczne,
– prądy impulsowe,
– prądy Traberta,
– prądy Leduca,
– prądy neofaradyczne,
– galwanizacja,
– jonoforeza.

LASEROTERAPIA

Laseroterapia to stymulacja procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego. Do zabiegów fizykoterapii stosujemy niskoenergetyczny laser biostymulacyjny.

Laseroterapia niesie za sobą wiele korzyści, takich jak: zmniejszenie dolegliwości bólowych, działanie przeciwzapalne, szybsza regeneracja tkanek oraz przyspieszone gojenie ran, poprawa ukrwienia tkanek i ich odżywianie. Swoistą cechą oddziaływania promieniowania laserowego na żywe komórki jest zwiększenie syntezy kolagenu, białek RNA oraz stymulacja procesów immunologicznych.

Moc i częstotliwość działania lasera, czas trwania zabiegu oraz liczba powtórzeń są dobierane indywidualnie – zgodnie z potrzebami, a także stanem pacjenta, na podstawie przeprowadzonego wywiadu.

Zabieg stosuje się u osób we wszystkich grupach wiekowych poza niemowlętami. Odpowiednio wykonany zabieg nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych.

MAGNETOTERAPIA

Jest to leczenie zmiennym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości.

Metoda nietermiczna, w której zabiegi mogą być wykonywane przez ortezę, gips, ubranie, jak również przy wszczepionych metalowych implantach.

Dlaczego warto zdecydować się na magnetoterapię?

Zabiegi z zastosowaniem właściwości pola magnetycznego przynoszą wiele korzyści. Pozytywnie wpływają na zdrowie oraz poprawiają samopoczucie – nawet po pierwszym seansie.

Dodatkową zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa – kuracja nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi.

ULTRADŹWIĘKI

Ultradźwięki to fale akustyczne charakteryzujące się wyższą częstotliwością drgań niż zakres słyszalności ucha. Drgania przenoszone z jednej cząsteczki na drugą odpowiadają za powstanie podłużnej fali mechanicznej. Dzięki temu dochodzi do mikromasażu tkanek, wywierany jest także efekt cieplny (wytworzenie ciepła) oraz fizykochemiczny (utlenianie). Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia bólu, zahamowania procesów zapalnych, obniżenia napięcia mięśni, przyspieszenia wchłaniania tkankowego oraz powstania związków aktywnych biologicznie.

SOLLUX

Sollux to zabieg, który wykonywany jest z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego (IR). Jego działanie pozytywnie wpływa na organizm, łagodząc dolegliwości bólowe i stany zapalne oraz przyspieszając gojenie się ran.

Lampa Sollux emituje fale podczerwieni o długości między 1200 a 1400 nm. Tak zwane krótkofalowe promieniowanie IR jest najbardziej efektywne, a jednocześnie łatwe do zastosowania i bezpieczne dla organizmu.

Promieniowanie podczerwone głęboko wnika pod tkankę skórną, przynosząc wiele korzyści dla organizmu:

  • łagodnie rozgrzewa, relaksując ciało i jednocześnie wnikając głęboko pod skórę,
  • naczynia krwionośne rozszerzają się, dzięki czemu szybciej płynąca krew poprawia metabolizm oraz wymianę substancji odżywczych,
  • obniża napięcie mięśniowe,
  • działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie,
  • pobudza receptory cieplne skóry.
KINESIOLOGYTAPING

To metoda pozwalająca na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra, który dzięki dobraniu odpowiednich technik naklejania na określone dysfunkcyjne obszary ciała oddziałuje na funkcję stawów narządu ruchu, układ limfatyczny (zmniejszenie obrzęków) oraz nerwowy, a także normalizuje napięcie mięśniowe i powięziowe.

Plaster wykonany jest z materiału, którego grubość i ciężar zbliżone są do właściwości skóry. Posiada ściśle określoną rozciągliwość, przepuszcza powietrze i jest odporny na wodę.

Plastrowanie stosuje się między innymi w celu:

  • redukcji dolegliwości bólowych o zróżnicowanym podłożu,
  • przywrócenia prawidłowego napięcia mięśniowego,
  • poprawy funkcji oraz zakresu ruchu w stawach,
  • usprawnienia krążenia krwi i limfy,
  • zapobiegania i korekcji wad postawy.

Kinesiotaping jest wykorzystywany w medycynie sportowej, ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, geriatrii, pediatrii czy onkologii.